PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=763942}

Wygnańcy

Exiled
4,8 124
oceny
4,8 10 1 124
Wygnańcy
powrót do forum filmu Wygnańcy

Film trudny. Mało akcji, dialogów - raczej nastrój. Ośrodek wczasowo-sanatoryjny na Łotwie pod koniec I wojny światowej. Przybywa do niego niemiecki lekarz wojskowy. W ośrodku są przeważnie żołnierze, którzy ucierpieli na froncie. Dla miejscowych jest "domem wariatów". Film wzbudzający nastrój. Często jak obraz.

kkutz

Jaki jest sens oglądania filmu który jest aż do bólu ponury i przygnębiający? Żeby w sobie wywołać taki sam nastrój?

ocenił(a) film na 7
zwornik80

Zastanawiałem się nad tym czy go nie przestać oglądać. Ten film robi "wrażenie". Pokazuje, jakim bezsensem są wojny i jakich strat i cierpień przysparzają. Jeśli się go nie obejrzy, to można wiedzieć wszystko o przebiegu I wojny światowej, ale nie będzie się "czuło" jej bezsensu. To nie jest jakiś film o "świrach z wariatkowa". To żołnierze, którzy ucierpieli na wojnie.
Jak przekroczę pewien czas trwania jakiegoś filmu, to oglądam do końca. Nie wiem czy będzie się podobał innym - obejrzałem, oceniłem. Raczej bym do niego nie wracał. Nie lubię w sobie wywoływać filmami przygnębiającego nastroju - wręcz przeciwnie (najbardziej lubię komedie), ale czasem ogląda się jakiś film przypadkiem, nie wiedząc dokładnie o cym będzie. Tym sposobem oglądam sporo dramatów. Także, ze względu np. na aktorów/aktorki lub coś co z opisu wydaje mi się interesujące.

ocenił(a) film na 6
kkutz

Odniosłam podobne wrażenie. Obejrzę do końca, choć dół jest na maxa. Muszę jednak jeszcze poczytać o tym filmie, bo nie wiem czy rozumiem przesłanki twórców tego obrazu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones