PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=562399}

Vincent chce nad morze

Vincent will Meer
7,1 4 337
ocen
7,1 10 1 4337
6,0 5
ocen krytyków
Vincent chce nad morze
powrót do forum filmu Vincent chce nad morze

Chlopak w filmie ma Zespol Touretta,ja zas nerwice natrectw,jednak sa to choroby bardzo podobne...
Moje objawy byly racze srednio zaawansowane.Ponizej kilka prostych sposobow ktore bardzo mi pomogly.
Praktycznie wsztytko zaczyna sie od zdenerwowania i lekow,wiec trzeba robic tak aby bylo ich jak najmniej.
1.Silownia - od 2 lat cwicze regularnie 3-4 razy w tygodniu.Przez to o wiele lepiej wygladam,lepiej sie czuje i
jestem o wiele bardziej pewny siebie...
2.Magnez - bardzo mi pomogl o wiele mniej sie denerwuje,trzeba brac duze dawki najlepiej 3 razy dziennie...
3.Dobrze sie wysypiac - najlepiej chodzic zawsze o tej samej godzinie i o tej samej wstawac.
4.Ograniczyc korzystanie z elektroniki
5.Duzo przebywac na swiezym piwietrzu
6.Przebywac w towarzystwie kilku osob a nie siedziec samemu.
7.Raz na 2-3 tygodnie porzadnie sie baj.bac - stresy schodza..
8.Co do marihuany - wedlug mnie nie piwinno sie jej stosowac gdy ktos ma ta chorobe, sam sporo jaralem i rak
naprawde puerwsze 20-30 min po splonce uspokaja,potem jest juz coraz gorzej i lęki i paranoje sie nasilaja.W
ogole marihuana nie jest dobra na psychike a wyzej opisywane choroby sa wlasnie psychiczne..
9.Modlitwa , piwinienem napisac ja w pierwszym punkcie ale to sprawa inywidualna.

No i chyba to ba tyle,mi zostalo moze z 10-20 procent z tych objawow co mialem ale ogolbie jest luzik.

użytkownik usunięty
simon3333

nie rozumiem 7 punktu?.............

ocenił(a) film na 7

pewnie miało być 'naj*bać'

użytkownik usunięty
skorn

bo ja myślalam bardziej o je....aniu :P bo na kacu to dopiero sa leki a to je.. odstresowywuje hehe

ocenił(a) film na 7

Na kacu rzeczywiście są jakieś paranoje ale wieczorem już mijają :)

ocenił(a) film na 7
simon3333

Sorry za błędy ale pisałem wczoraj na telefonie i wciskały mi się inne litery.
7 punkt dotyczy alkoholu :)

ocenił(a) film na 7
simon3333

Jeszcze jeden punkt
10.Ograniczyć spożywanie kawy która wypłukuje magnez i podnosi ciśnienie.

użytkownik usunięty
simon3333

jak dojdziemy do 69 puntu to dopisz seks ; )

ocenił(a) film na 7

11.Sex
Teraz kolei na Wasze propozycje :)

użytkownik usunięty
simon3333

jak na lęki i nerwice to już chyba wszystko napisałeś źwięźle i słusznie

Najpierw modlitwa a potem sex czy kolejność nieistotna? :)

użytkownik usunięty
ElRio

najpierw seks a potem modlitwa: 'panie, dziekuje ci za te dary zesnalne z nieba'............ :-)

Cóż, zależy od jakości darów. :)

ocenił(a) film na 7
simon3333

Ja też mam problemy z nerwami i zgadzam się z punktami 1-6 :) Uregulowany tryb życia, sport i jeszcze zdrowa dieta bardzo pomagają. Ale właśnie upijanie się mnie zupełnie rozregulowuje, wypłukuje magnez i czuję się gorzej. Zamiast tego polecam jogę zen, po której czuję się jak na haju :D

ocenił(a) film na 7
Agatuso

Możesz spróbować jeszcze medytacji.
Nie ma chorób nieuleczanych. W odpowiednim stanie umysłu każdą dolegliwość można zdemontować.

ocenił(a) film na 8
simon3333

Świetnie, że wypracowałeś metody na pomoc sobie, ale zespół Tourette'a jest chorobą neurologiczną, nie psychiczną. Higiena życia codziennego, zdrowe odżywianie, relaks, ruch, wysypianie się są dobre dla każdego, a zwłaszcza dla chorego (na każdą chorobę), więc turetykowi na pewno pomogą, ale nie mają porównywalnego wpływu, jak w przypadku chorób psychicznych czy nerwowych. Tourette jest na razie nieuleczalny, ale można go w różnym stopniu kontrolować lekami i ciężką pracą pacjenta w terapii behawioralnej. To terapia, który uczy funkcjonowania ze swoimi ograniczeniami, przezwyciężania ich w miarę możliwości i jest skuteczna przy wielu bardzo różnych problemach.

ocenił(a) film na 7
yrrah

Z Wikipedii :
Zespół Tourette'a...........Występuje w nim szereg neurologiczno-PSYCHIATRYCZNYCH objawów o niewyjaśnionym podłożu, a przebieg schorzenia ma charakter przewlekły....

ocenił(a) film na 8
simon3333

Tak. Objawy są również psychiatryczne, jak w przypadku wielu problemów neurologicznych.

simon3333

proponuję jeszcze więcej się modlić.

simon3333

Serio? Bieganie ma pomóc na przypadłości psychicznie? Czy ty nie naczytałeś się za bardzo pani domu?

ocenił(a) film na 7
Wostock

Jakie bieganie ?
Co to za pismo "Pani Domu" ? :)

simon3333

Bieganie czy chodzenie na siłownie to jeden pies jeśli ma pomóc komuś chorującemu psychicznie. Raczej łatwo się domyślić, że nie jest o nurkach głębinowych.

ocenił(a) film na 7
Wostock

Uprawianie większości sportów pozytywnie wpływa na psychikę :)

simon3333

Ja bym na pierwszym miejscu umieścił medytację, zresztą to lek na wszystko... Tylko w przypadku zachowań kompulsywno-obsesyjnych będzie ciężko z tym... Podczas transu wywołanego medytacją jest się w takim stanie, że już nic nie przeszkadza i wszystko jest wyciszone, najlepiej byłoby przebywać w tym stanie cały czas, ale nie wiem czy jest to możliwe.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones