PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=138504}

Upadek

Der Untergang
7,5 50 696
ocen
7,5 10 1 50696
7,1 15
ocen krytyków
Upadek
powrót do forum filmu Upadek

Podobnie jak obrazy przedstawiające Żydów jako bohaterów wojennych, podczas gdy w ogóle sobie na taki tytuł nie zasłużyli, tak samo ten film, co bardziej karygodne, sprawcę śmierci milionów oraz jego podwładnych jako godnych współczucia z propagandą "wszyscy jesteśmy ludźmi" (jakie to humanitarne!), podobnie jak i przedstawiona jako Bogu ducha winna starsza pani na początku filmu ("nie chciałam mieć z tym nic wspólnego" - to dlaczego ona przesiadywała w cieplutkim bunkrze fuhrera podczas gdy Żydzi musieli zasuwać w obozach zagłady żeby potem wylądować w piekarniku? Każdy kto chociaż bagatelizuje ogrom zbrodni Niemców stoi po stronie Hitlerowców i jest to niezaprzeczalne) A GDZIE BYLI POLACY JA SIĘ PYTAM? PROSTOWALI BANANY NA MADAGASKARZE? Jakoś nigdy nie przyszło mi zobaczyć filmu traktującego o II wojnie światowej, w którym było by cokolwiek o bohaterstwie Polaków pod Monte Cassino, w Kampanii Wrześniowej, bitwie o Anglię, we Francji, za to nie można pominąć oczywiście waleczności aliantów w Normandii, mega zbrodniarzy ze Stanów, którzy potem wojowali w Wietnamie gorzej niż naziści, lub męczeństwa Żydów, pomijając już sam fakt, że nie są nawet narodem bo nie ma między nimi jedności, jak by tylko oni ucierpieli na wojnie. A co z wcale nie lepszym od "holokaustu" traktowaniem Polaków przez Niemców chociażby w Generalnym Gubernatorstwie pod zarządem Hansa Franka? Co z Lagrami? Co z traktowaniem Polaków na terenach okupowanych przez Rosję i w łagrach sowieckich? Może ktoś w końcu przestanie milczeć i powie na głos co robili Żydzi ze Stanów, gdy Hitler mordował ich pobratymców w Europie? Teraz pierwsi wyciągają łapy po dolary. A najgłupsze jest to, że to NIEMCY (bez poprawności politycznej) domagali się zwrotu majątków ludzi wygnanych po wojnie, zaś Kaczyński, całkiem słusznie, odesłał...rachunek odbudowy Warszawy. Żyd Beria wymordował tysiące Polaków w Katyniu, ale to przecież "antysemityzm w Polsce" więc nie można o tym mówić na głos w telewizji ani prasie. Izrael buduje obozy eksterminacji dla Palestyńczyków, ale nie można o tym mówić, bo to "antysemityzm". Jak powiedział Szymon Peres: "Wykupujemy Polskę"? To może dlatego ogłupiona część narodu daje sobie sprzedawać hasła bojkotujące święta narodowe typu "faszyzm nie przejdzie". Dla tej niemiecko-żydowskiej propagandy nie pozostaje nic innego jak wyrzucić na śmietnik historii i darować sobie oglądania "niemieckich filmów wojennych" rodem z "polskich obozów koncentracyjnych" z Hitlerem jako charyzmatycznym wodzem i bojownikiem o wyższość rasy niemieckiej na czele (cytując z filmu panią Goebbels: "Świat bez narodowego socjalizmu nie ma sensu"?) To zakłamany bubel mający na celu umniejszenie winy Niemców za zbrodnie II wojny światowej. To nam należy się chwała, naszym babkom, dziadkom, rodzicom, NIE Francuzom, którzy zamiast ruszyć dupy i chwycić za broń całkiem odgrodzili się od niemców a potem jeszcze z nimi kolaborowali, NIE amerykanom, którzy zabijają niewinnych afgańczyków, NIE Żydom a już na pewno nie NIEMCOM, jak sugeruje ten film spazmami głównych bohaterów, którzy do końca wierni fuhrerowi "chcieli umrzeć razem z nim", o upadek "boskiej" III Rzeszy i jej cierpiętnictwa w imię lepszego świata bez żydowskiego jadu i polskiego bydła.

Pan Goebbels w swoim testamencie całkiem adekwatnie powiedział: "Przyjdzie czas kiedy znów zatriumfujemy, staniemy ponad wszystkim, czyści i bez skazy".

0600809730

Lepiej bym tego wszystkiego nie ujął, zgadzam się w 100%.

ocenił(a) film na 5
0600809730

No ja nie mogę się ze wszystkim zgodzić...
Filmy o Żydach zazwyczaj przedstawiają ich jako ofiary wojny ( i ok Polacy są często pomijani), a ten film dla mnie idealnie oddaje głupotę narodu, ktory poszedł za Hitlerem. Płacz i umieranie, a co im wiecej pozostało, kobiety wpadaly w panikę i wiedziały, ze będa musiały stracić wlasne dzieci, nie mówię, ze są bez winy, bo jak było dobrze, to nie zauwazały niczego.
Jeżeli chodzi o pania na poczatku i na koncu filmu, to musze powiedziec, ze faktycznie jej tlumaczenie było słabe, ale faktem jest to, ze nie do wszystkich docierały wiesci o tym co sie dzialo z wywiezionymi Żydami, informacje o tym były zatajane.
Ja oglądając te wszystkie filmy nie moge się niczego doszukac co by umiejszało winy narodu niemieckiego.

0600809730

"Jakoś nigdy nie przyszło mi zobaczyć filmu traktującego o II wojnie światowej, w którym było by cokolwiek o bohaterstwie Polaków pod Monte Cassino, w Kampanii Wrześniowej, bitwie o Anglię, we Francji, za to nie można pominąć oczywiście waleczności aliantów w Normandii,"

A kto nam broni nakręcić film o swoich bohaterach ??? to ze takich filmów nie ma to jest tylko i wyłącznie nasza wina. I trochę przesadzasz ,w filmach "Bitwa o Anglię " 'o jeden most za daleko " "wielka ucieczka" a ostatnio "Niepokonani" są polskie wątki w tym ostatnim główny . I nie wiem co ci przeszkadza pokazywanie waleczności aliantów w Normandii ?

"Żyd Beria wymordował tysiące Polaków w Katyniu'

Tylko że kilkuset z zamordowanych polskich oficerów też było żydami wiec tropienie tutaj spisków żydowskich jest jak trafienie kulą w płot .

ocenił(a) film na 4
polukr

@polukr
I tak prostym sposobem przekręciłeś każde zagadnienie w powyższym poście a tym samym wszystko, co poeta miał na myśli...doszukując się samemu pomiędzy wierszami żydowskich spisków, zaś według Twojego odniesienia do 'winy Polaków' (nigdzie nie powiedziałem, że Polacy się nie szanują, ale za to sam powinieneś przyznać, że w porównaniu z 'walecznością aliantów w Normandii' czy sugestywnym ukazywaniem 'przegranej wojny z perspektywy agresorów', a więc automatycznie i z samego założenia filmu - 'ofiar', i to jeszcze hitlerowców, jest nie fair) jasno widać, że nie załapałeś samej wymowy posta, podczas gdy wszystko co zostało napisane powyżej, łącznie z żydowską obłudą, jest jasno sprecyzowane.

0600809730

Mógłbyś jaśniej ? Jak tak nieco krewisz to się nie dziw że ludzi nie rozumieją co autor mia na myśli ;)

"nigdzie nie powiedziałem, że Polacy się nie szanują, ale za to sam powinieneś przyznać, że w porównaniu z 'walecznością aliantów w Normandii' czy sugestywnym ukazywaniem 'przegranej wojny z perspektywy agresorów', a więc automatycznie i z samego założenia filmu - 'ofiar', i to jeszcze hitlerowców, jest nie fair"

pisz jaśniej ! o co tobie chodzi ? czyżbyś mia pretensje do innych nacji ze robią filmy o swojej historii ?

ocenił(a) film na 6
polukr

W Twojej wypowiedzi padło polukr padło ważne pytanie "A kto nam broni nakręcić film o swoich bohaterach ???" , no widzisz, coś jest jednak nie w porządku skoro znajdują się pieniądze na buble w stylu Weekend, Kac Wawa, czy nawet Bitwa Warszawska 1920, a np. na ten film http://ratujmyroja.pl/ to środków już nie ma. Jest wiele ciekawych postaci i ich historii, które niestety nie są w kręgu zainteresowań polskich filmowców i producentów.

polukr

"A kto nam broni nakręcić film o swoich bohaterach ???" - polukr
Spytaj się tych którzy, blokują powstanie filmu "Historia "Roja", czyli w ziemi lepiej słychać" - jednocześnie opłacając taka szmirre jak "Pokłosie".
Tak widzę że na końcówkę twojego języka ciśni się jedno słowo "żydzi" w państwie "czy jeszcze polskim ??"

nahm

Ty mi nie wmawiaj co mi się ciśnie na końcówkę języka !!!

ocenił(a) film na 9
0600809730

Słuchaj nierozgarnięty ignorancie. Cwaniak z Ciebie teraz gdy masz obraz teraz w miarę pełny II wojny światowej i możesz sobie oceniać postawy innych na podstawie tekstu w książce. Tamci ludzie żyjący w tamtych czasach tego nie mieli ! Ciekawe skąd sekretarka z Monachium mogła wiedzieć co się wyprawia na Wschodzie ? Ciekawe co dziś pisano by o Tobie gdybyś żył w tamtych czasach nie mając dzisiejszego obrazu sytuacji ? Hitler był człowiekiem czy ci się to podoba czy nie. Nie rób z niego kosmity. Co w tym filmie było nieprawdziwego ? Tak to wyglądało i możesz się posrać, ale tego nie zmienisz. Wojna to miliony ludzi uwikłanych w miliony sytuacji zachowujących się na miliony sposobów, a Ty generalizujesz i patrzysz na świat jak 3letnie dziecko - Hilter be i wszyscy Niemcy be, faszyści - Polacy bohaterowie i wszyscy mili i ładni. Na jakim świecie ty żyjesz ??

ocenił(a) film na 9
New_World_Order

Ten film pokazuje jeden wycinek historii - upadek Berlina. Gdzie tu propaganda ?

ocenił(a) film na 8
New_World_Order

W zasadzie jej nie ma, jednak np. Ernst-Günther Schenck jest ukazany w filmie pozytywnie, co niewyrobionemu widzowi może sugerować, że ten osobnik urządzający pseudomedyczne eksperymenty na ludziach w KL Dachau, był porządnym facetem. Może w filmie wskazany byłby jakiś komentarz do poszczególnych postaci.

ocenił(a) film na 4
New_World_Order

@New_World_Order
Skoro obraz zbrodni Niemców w filmie nie jest wygładzony i jeżeli jest tak jak mówisz, to dlaczego w innych filmach Niemcy są żądnymi krwi, zimnymi draniami, którzy chcą nas wyciąć w jeden pień, a tutaj musieli się bronić, "no bo nie mieli innego wyjścia"? Żydzi też nie mieli wyjścia kiedy wrzucali ich do wagonów na bydło, ale oni wygłodzeni na czterdziestostopniowym mrozie nie mogli się bronić przed kulami w łeb bo nie mieli karabinów. Jedyny wiarygodny wątek w tym bublu to tchórzostwo nazistowskiego bydła pochowanego po bunkrach i morderczyni pani Goebbels, która z zimną krwią we śnie zamordowała swoje dzieci. Nie sprowadzaj wątku do śmiesznawego "Hilter be i wszyscy Niemcy be, faszyści - Polacy bohaterowie i wszyscy mili i ładni", bo kto pomordował Polaków jak nie Niemcy, chyba nie Francuzi? A kto wybrał Hitlera? Chyba nie Polacy? Jeżeli rozumiesz to jako germanofobię to zwyczajnie wypaczasz sens jakiegokolwiek rozważania na temat filmu, gdyż nikt tego nie powiedział, że wszyscy Niemcy powinni ponosić winę za zbrodnie przodków. Po za tym mówiłbyś inaczej, gdyby Niemcy wygrali wojnę.

ocenił(a) film na 9
0600809730

Bo to film o obronie Berlina i sytuacji Niemców, a nie o Auschwitz.. Pokazuje jak widzieli to Niemcy, jak widziało to dowództwo, jakie były realia. Jak chcesz film o zbrodniach to obejrzyj sobie "Listę Schindlera". Ten film był o obronie Berlina i na tym się skupili. Tyle.

ocenił(a) film na 9
New_World_Order

O, zgadzam się w pełni z Twoimi wypowiedziami. Ja nie wiem, jak można wymagać od filmu ukazującego UPADEK III Rzeszy i samego Hitlera jakichś nie wiadomo jak wielkich zbrodni. Zbrodnie się skończyły i film właśnie to chce pokazać - zniszczenia, ból. Bo to, że III Rzesza była prowodyrem II WŚ jest niezaprzeczalne. Niezaprzeczalny jest też fakt, że nie wszyscy Niemcy chcieli Hitlera u władzy, jednak wszyscy ucierpieli przez wojnę. Nie widzę tutaj ani krzty złudnej czy też błędnej propagandy, a przytaczane wcześniej wywody Frau Goebbels na temat "koniec narodowego socjalizmu, końcem świata" mają na celu pokazać widzom, że ta chora ideologia naprawdę potrafiła tkwić w ludzkich umysłach (do końca).

Poza tym, to świetny film, mistrzowsko zagrany i wyreżyserowany.

ocenił(a) film na 8
0600809730

Aby świat dowiedział się o tych wszystkich rzeczach trzeba by wyłożyć setki milionów dolarów zatrudnić najsłynniejszych aktorów i zrobić kilka mega produkcji o losach Polaków.

marcinfw

teraz da o sobie znać żydowska propaganda, po prostu wbijają nam do głów że oni są zawsze biedni, trzeba ich akceptować i żałować. Dlatego teraz jak mówię ze nie lubię żydków to prawie każdy się obrusza... sorry, to są ludzie sprzedawczyki, jesteście JUŻ u nich w kieszeni...

ocenił(a) film na 8
0600809730

Skąd takie przekonanie, że Ławrientij Beria był żydem? O ile wiem historycy mają z tym problem, a ja osobiście nie spotkałem się jeszcze ze źródłem które by mówiło o tym wprost a co więcej podawało niezaprzeczalne fakty. Nie wiem też skąd takie nastawienie do żydów skoro w Polsce jest ich od 8-14tys, a co w związku z tym mamy antysemityzm bez żydów, trochę ciekawe zjawisko. A co do filmu nie wydaje mi się, że miał on jakiekolwiek podłoże propagandowe, nie będę się powtarzać wystarczy, że zacytuje Chocha:

Nie widzę tutaj ani krzty złudnej czy też błędnej propagandy, a przytaczane wcześniej wywody Frau Goebbels na temat "koniec narodowego socjalizmu, końcem świata" mają na celu pokazać widzom, że ta chora ideologia naprawdę potrafiła tkwić w ludzkich umysłach (do końca).

ocenił(a) film na 4
ERROR_404

Niemniej jednak film nawet gdyby nie miał wymowy propagandowej, to ma wymowę taką jaką ma, czyli element układanki ściągania winy za wojnę z Niemiec a przekładanie na...no właśnie. Gdyby tak nie było pojęcie jeszcze nie tak dawno nie do pomyślenia "Polskie obozy koncentracyjne" i równie nie do pomyślenia fałszywe wielomilionowe odszkodowania dla Żydów czy to za Jedwabne, gdzie według dowodów zbrodni i tu dokonali Niemcy, czy za holokaust, i Niemców za "stracone ziemie" nie miałyby nawet miejsca, bo nawet holokaust jest wątpliwy z perspektywy historii, jeżeli to Polacy podszywali się pod Żydów i CHOWALI w gettach żeby uniknąć terroru.

ocenił(a) film na 8
0600809730

Ech, zaprzeczasz sam sobie, najpierw piszesz przekładaniu winy niemieckiej, a później sam robisz to w przypadku mordu w Jedwabnem. Faktycznie ta sprawa ma różne oblicza, zwykle ludzie zwyczajnie zbyt mało o niej wiedzą a szczekają najgłośniej. Czy Polacy mordowali Żydów? Absurd i stereotyp, wszyscy byli okaleczeni przez dwa systemy, ale żadna formacja wojskowa pod polskim sztandarem nie walczyła po stronie III Rzeszy. Po wojnie kiedy powinien nadjeść czas refleksji my mieliśmy stalinowski terror i milczenie. Dlatego trudno się dziwić, że książka Grossa wzbudziła tyle kontrowersji i była tak naprawdę szokiem. Niezaprzeczalnym faktem jest, że braliśmy udział w tej zbrodni, jednak boli mnie kiedy słychać międzynarodowe głosy żądające od nas wyznania winy. Trudno aktualnie kogokolwiek winić, ale jak słyszę, że cała ta historia i książka Grossa jest wymyślona czy przekoloryzowana przez międzynarodowy żydowski spisek to wtedy czuje się winny, marne kłamliwe wykręty. Po wojnie żadne państwo nie mogło mieć czystych sumień, Einsatzgruppen działało wszędzie, trudno kogokolwiek oceniać za to, że chciał przeżyć nawet za wszelką cenę. Wina Niemiec jest niezaprzeczalna, jeśli to nie oni mordowali to stwarzali do tego sytuacje i warunki. Nie wiem skąd bierzesz takie rodzynki "bo nawet holokaust jest wątpliwy z perspektywy historii, jeżeli to Polacy podszywali się pod Żydów i CHOWALI w gettach żeby uniknąć terroru.", nawet nie wiem jak to skomentować, takie poglądy to nic więcej jak bzdura i nie ma sensu się nad nimi zastanawiać czy polemizować. Stary, opieraj się na twardych faktach historycznych, kretyni byli, są i będą nic się na to nie poradzi, ludzie mądrzy gdzieś się pochowali i chyba nie chcą na to już dłużej patrzeć.

Najgorsze, że nie możemy nigdy powiedzieć, dobry albo zły, prawda leży gdzieś po środku. Tam gdzieś wyżej napisałeś "A kto wybrał Hitlera? Chyba nie Polacy?", Hitler miał spore poparcie na śląsku i mazurach, więc tutaj też nie jest tak łatwo. Nie wszyscy w Polsce byli antynazistami, nie wszyscy w Rzeszy wielbili partię. Nie do oceny jednym słowem.

ocenił(a) film na 4
ERROR_404

Tak się składa, że na historii to ja się akurat trochę znam. "Nie wiem skąd bierzesz takie rodzynki (...) nawet nie wiem jak to skomentować, takie poglądy to nic więcej jak bzdura i nie ma sensu się nad nimi zastanawiać czy polemizować. " - A tak się składa, że te "rodzynki" biorę z historii, gdyż za śmierć jednego Niemca z rąk Polaków winę ponosiło kilkuset mieszkańców (mimo, że Hans Frank zadeklarował że będzie ponosiła konsekwencję liczba stu Polaków, liczby dochodziły do ok. pół tysiąca), np. za jeden taki wypadek na Lubelszczyźnie ścięto w przysłowiowy pień cały Józefów, w tym eksterminowano co najmniej kilkanaście miejscowości i takich przypadków było więcej jak Lipniak, Krusze, Kulno, Cyców, Aleksandrów, Borów, Mrozy, Michniów i inne. Działo się to w 39' (już podczas Kampanii Wrześniowej), kiedy Żydów dopiero za jakiś czas zamykali w Gettach, a tak swoją drogą pierwszy transport do Oświęcimia składał się tylko z Katolików polskiego pochodzenia, potem dopiero Żydów, tak samo jak w pierwszym obozie koncentracyjnym Stutthof gdzie najpierw eliminowano Polaków. I wiesz co robili Polacy? Aby uniknąć takiego losu, tudzież masowej deportacji do Niemiec gdzie w jednostkowych przypadkach ilość deportowanych wynosiła kilkadziesiąt tysięcy (włączając oczywiście pacyfikacje polskich wsi), zakładali gwiazdę Dawida aby ukryć się w żydowskich gettach w razie aktów terroru (zeznania ofiar Holokaustu).

"Niezaprzeczalnym faktem jest, że braliśmy udział w tej zbrodni".

Żarty śmieszne. Are you f*cking kidding me? Łuski pochodziły z broni NIEMIECKIEJ. Szybkie spalenie stodoły w Jedwabnem, jak to miało miejsce, Polacy mogli osiągnąć tylko przy użyciu bardzo dużej ilości benzyny, która zresztą została przywieziona przez ciężarówki NIEMIECKIE, i której Polacy nie mogli posiadać oraz nie mieli możliwości dostarczyć, zaś ekipa ekshumacyjna ustaliła liczbę ofiar na 300 a nie 1600. To zwykłe wypaczenie. Po za tym jak Polacy mogli mieć współudział jeśli Polaków tak samo jak (300!) Żydów w Jedwabnem ścinano w jeden pień?

Hitler grany przez Sz. P. Bruno Ganza wypowiedział dość pamiętne dla mnie zdanie w filmie: "Najważniejsze, że udało mi się wyeliminować społeczność żydowską!". Społeczność żydowską? Żarty śmieszne! Zamysł zamykam w cytacie Sz. P. Prezydenta Trumana: "Żydów nie obchodzi ilu Estończyków, Łotyszy, Polaków, Jugosłowian czy Greków zostało zamordowanych lub wysiedlonych, liczą się tylko Żydzi których należy szczególnie traktować. Dajcie im fizyczną, finansową lub polityczną siłę a natychmiast zapominają jak ich traktowano i postępują w podobny sposób wobec innych" - zwłaszcza, że Hitler też otaczał się Żydami i sam miał pochodzenie żydowskie (co nawet zasugerowano w filmie w scenie gdy Hitler przy urzędniku niemieckim brał ślub przed śmiercią). I tak sekretarz generalny światowego kongresu Żydów czule goszczony przez Sz. P. Prezydenta Kwaśniewskiego mówi, że "Jeśli Polska nie spełni żydowskich żądań będzie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym". Stąd mamy Upadki, Pianisty ("Chcą być bardziej hitlerowscy od Hitlera"), albo ukazujące Polaków jako niemieckich współzawodników, albo Niemców, których 90% wybrało Hitlera - jako ofiary, a jeżeli już nie wygładzające ich obrazu to ukazujące ich co prawda jako potworów ale anty-żydowskich, tylko jakoś nigdy, jak zostało wspomniane powyżej, jako anty-polskich, anty-estońskich czy anty-greckich i w ogóle na anty-cokolwiek po za Żydami, bo przecież tylko Żydzi ucierpieli na wojnie. Holokaust to bajka i biznes dla interesów Syjonizmu! Jeszcze amerykańska ADL oświadcza, że "Polska musi się zmierzyć ze swoją długą historią antysemityzmu...". Are you f)cking kidding me?

Ps. I niech nikt nie próbuje w tej kwestii przyczepiać szufladki żydowskich spisków, bo to niesmaczne i nie na miejscu.

ocenił(a) film na 4
0600809730

Nadmienię jeszcze inne oświadczenie światowego lobby żydowskiego ADL mającego na celu wyłudzanie od Polski fałszywych żydowskich odszkodowań i poniżanie Polski na forum międzynarodowym, że "skrajna polska prawica podziwia politykę Hitlera", co jest jeszcze skrajniejszym szczytem bezczelności i jeszcze bardziej haniebne i tylko w 100% potwierdza przestrogi pana Trumana.

ocenił(a) film na 8
0600809730

Nie mówię, że się nie znasz, co do mojego rodzynka brakowało mi tła historycznego. teraz wszystko wyjaśnione. W sprawie Jedwabnem nie chce się kłócić, faktycznie liczba ofiar według Grossa się nie zgadza. Co do benzyny i łusek. Łuski mogły pochodzić tylko z broni niemieckiej, raczej nikt się nie afiszował, że posiada nielegalne uzbrojenie, benzyna, no cóż, nie dziwne, że niemiecka. Pisałem już wcześniej, okupant tworzył warunki, terroryzował, to, że cała ta tragedia odbyła się przy jego inspiracji to fakt, ale nie można wykluczyć, że Polacy też mieli ręce splamione krwią. Nie czuje się mądrzejszy od pracowników IPNu i historyków, nie przesłuchiwałem świadków, nigdy tam nie byłem, więc to wszytko co mogę na ten temat powiedzieć. Jedyne co mi pozostaje to oddzielenie opinii od faktu.

Zdaje się, żydowskie pochodzenie Hitlera nie jest pewne, a raczej wątpliwe wiec z tym bym się wstrzymał. W filmie chodziło o to, że Adolf według ustawy rasowej nie był wzorcowym przykładem rasy panów, więc gdyby nie był fuhrerem miałby problem z zawarciem małżeństwa z Ewą Braun. Lepiej to tłumaczy wikipedia.
"Podstawą głównych ograniczeń przy zawieraniu małżeństwa była zasada czystości krwi i rasy. Ustawa małżeńska 6 lipca 1938 roku w 4 paragrafie odsyła bezpośrednio do ustawy o ochronie krwi niemieckiej. Zakazano w ten sposób zawierania związków małżeńskich pomiędzy osobami krwi niemieckiej (albo pokrewnej) a osobami krwi obcej. Chodziło tu nie tylko o Żydów lecz o wszelkie osoby uznane za obywateli rasy niższej."

W dalszej wypowiedzi trudno się z Tobą nie zgodzić do momentu-"Holokaust to bajka i biznes dla interesów Syjonizmu!"
Czy tak jest nie wiem, trochę niesmaczne, pozostaje mi tylko mieć nadzieję, że nie.

"Polska musi się zmierzyć ze swoją długą historią antysemityzmu...". Are you f)cking kidding me?

Mierzyć się już z tym raczej nie musimy, zbyt dużo Żydów już u nas nie zostało, ale problemy z asymilacją były, pod koniec XIX wieku byli największą mniejszością narodową, jakkolwiek to brzmi :). Fala antysemityzmu przeszła przez nasze ziemie, czego przykładem jest choćby reakcja literatów, Maria Konopnicka, Eliza Orzeszkowa czy Aleksander Świętochowski, jednak zdanie "Polska musi się zmierzyć ze swoją długą historią antysemityzmu...". grubo przesadzone.



ocenił(a) film na 7
ERROR_404

zbyt dużo Żydów już u nas nie zostało - hehe :)

Cale sadownictwo polskie, Michniki, Stokrotki vel Olejnikowe. Media, Rzad Polski - Rostowski, Kopacz itp, itd. Rzadzi nami zydostwo-rusko-polskie (Komoruski) + TuSSk - burak na uslugach Merkel.

Uwazasz, ze to tez spisek ? Nie - to V rozbior Polski, po IV dokonanym w 88,89 lub 92 jak wolisz. Oczywiscie dzieki Bolkowi TW Walesa.

ocenił(a) film na 7
0600809730

Mógłbyś mnie skierować do źródła w którym jest potwierdzenie iż Hitler był żydem? Z góry dziękuję

ocenił(a) film na 4
Corporal

Jego dziadek był Żydem, tak samo jak jego matka. Jego żydowską krew wykazują ponadto badania DNA + zeznanie jednego ze świadków w procesie norymberskim (?). Można "wygooglować".

ocenił(a) film na 8
0600809730

ciekawe na jakiej podstawie miano by wykonać takie badania ;p z tego co pamiętam pierwsze badania DNA były w latach 80-tych, a Hitler nie żyje od 1945 roku, więc zostaje przynajmniej 35 lat luki, sprawa jest tym bardziej ciekawa, że nigdy nie odnaleziono ciała Hitlera, więc nie ma materiału do badań porównawczych
to raz

dalej kwestia dojścia Hitlera do władzy; otóż w wyborach z 5 III 1933 roku NSDAP uzyskała mimo terroru 44 % głosów co dało jej w sumie 208 mandatów w Reichstagu (w poprzednich wyborach 1932 mieli ich 107) ostateczną władzę Hitler otrzymał dopiero w warunkach stanu wyjątkowego 12 XI 1933, gdzie naziści byli już jedyną legalną partią; także twierdzenie, że wszyscy Niemcy wybrali Hitlera jest co najmniej dyskusyjne
to dwa

nikt rozsądny nie twierdzi, że Niemcy w Jedwabnem bronili Żydów, więc całkiem możliwe, że do tamtego mordu użyto niemieckiej broni i niemieckiej benzyny (wystarczyło, że nie przeszkadzali, co miało też dość spory efekt propagandowy
to trzy

trudno również przeczyć faktowi, że w Polsce przed wojną nie brakowało sympatyków antysemickich poczynań Hitlera w Niemczech, brylowali zwłaszcza narodowcy i kler katolicki
to trzy

twierdzenie o jakimś żydowskim spisku, jest tyle warte co podejrzewanie o jakieś niecne zamiary kosmitów
to cztery ;p

ocenił(a) film na 9
nie_zarejestrowany

Ciał jego rodziców też nie znaleziono?? Czy Hitler był takim potworem, że nie miał rodziców i nigdy nie był dzieckiem? A może jego rodzice nie byli z nim spokrewnieni, więc badanie ich DNA nic by nie dało?

Uwielbiam, kiedy do oceny walorów ESTETYCZNYCH dzieła ludzie zabierają się przez pryzmat WARTOŚCI.

:-)

ocenił(a) film na 8
maciek_z_katowic

Ciała jego rodziców spoczywają na cmentarzach.

Twoje rozumowanie ma dwa felery. Po pierwsze nie ma podstawy by sądzić, że były ekshumowane, gdyż nigdy o czymś takim nie słyszano, a ekshumacja to zbyt skomplikowana operacja, by można ją utrzymać w tajemnicy.

Po drygie nawet gdyby jej dokonano i jakimś cudem utrzymano to w tajemnicy, to nie możnaby na podstawie takich badań przesądzić, o tym, że znalezione zwłoki należą do Hitlera. Można jedynie udowodnić z 99,995% pewnością, że dana osoba jest spokrewniona z rodzicami Hitlera.

ocenił(a) film na 9
nie_zarejestrowany

"Samples taken from relatives of the Nazi leader show that he is biologically linked to the 'sub-human' races he sought to exterminate." - Dailymail

"Saliva samples taken from 39 relatives of the Nazi leader show he may have had biological links to the “subhuman” races that he tried to exterminate during the Holocaust." - Guardian.

A angielska wiki podaje źródła, które przeczą żydowskiemu pochodzeniu AH, powołując się na badania DNA jego krewnych.

0600809730

A ty jesteś kolejnym trollem. Idź sobie łaskawie strzel w łeb i usuń swoje geny z puli.

ocenił(a) film na 4
crazy_race

1. "A ty jesteś kolejnym trollem."
- Nie, nie jestem.

2. "Idź sobie łaskawie strzel w łeb i usuń swoje geny z puli."
- A twoja mama jest jaszczurką, a tata pachnie zgniłymi jagodami!

0600809730

Tak wyzywaj jak dziecko no dawaj. Pokaż jakimś ślicznym trollem jesteś.

ocenił(a) film na 4
crazy_race

Przepraszam bardzo, ale oświeć mnie, w którym kurka wodna miejscu jestem trollem? W kwestii zbrodni w Jedwabnem? Fałszywych odszkodowań dla Światowego Kongresu Żydów? Czy może tam, gdzie pomija się znaczący wkład bohaterstwa Polaków, których wszyscy ci wychwalani pod niebiosa przez Hollywood i Izrael olali zarówno z Żydami upokarzającymi nas na forum międzynarodowym, podczas gdy nas pokazuje się jako sprawców, a tu jeszcze taki film z perspektywy rzekomej "obrony" w czasie II wojny światowej jej głównego agresora, przed którym najbardziej bronili się inni? Wytłumacz mi, bo nie rozumiem.

ocenił(a) film na 7
0600809730

zbyt dużo Żydów już u nas nie zostało - hehe :)

Cale sadownictwo polskie, Michniki, Stokrotki vel Olejnikowe. Media, Rzad Polski - Rostowski, Kopacz itp, itd. Rzadzi nami zydostwo-rusko-polskie (Komoruski) + TuSSk - burak na uslugach Merkel.

Uwazasz, ze to tez spisek ? Nie - to V rozbior Polski, po IV dokonanym w 88,89 lub 92 jak wolisz. Oczywiscie dzieki Bolkowi TW Walesa.

To do wypowiedzi Errora.

ocenił(a) film na 8
makarpoland

Trochę pogmatwałeś kto tam NIBY był żydem:
Odsyłam: http://alehistoria.blox.pl/2008/11/CZY-HITLER-BYL-ZYDEM.html nawet ładnie podane jest źródło
Z tym DNA też bym nie szalał, metoda zapoczątkowana w 1983 roku dopiero, faktem jest, że Hitler nie był Żydem to wiem i tego wolę się trzymać. Pozdro




ocenił(a) film na 7
ERROR_404

Dziękuję. Zgadzam się,. Nigdy nie czytałem ani nie nie widziałem takiej informacji która by to potwierdziła w 100%. Co więcej, jestem przekonany ze taka nowina obiegła by szeroko cale media gdy okazała by się prawdziwa.

użytkownik usunięty
0600809730

Nie znalazłem tu żadnego argumentu, dlaczego to nie jest film historyczny i co ma wspólnego z propagandą, za to nie mogłeś sobie odpuścić elaboratu o bohaterskich Polakach i złych Żydach, jakby to miało coś do rzeczy. Ale nie szkodzi, nikt jeszcze tego nie zrobił. Ciekawe czemu tak trudno udowodnić, że to nie arcydzieło? Ciekawe czemu wszędzie z uporem maniaka mówią o wybielaniu Adolfa, nie przedstawiając żadnych scen implikujących to i nie zważając na fakt, że to jedyny film fabularny w historii jadący po postaci Hitlera, ale bez satyry? Moje królestwo za tekst z rzeczową analizą manipulacji. Moje królestwo za tekst uzasadniający czarno na białym, że to słaby film.

ocenił(a) film na 10
0600809730

A filmy o naszym papieżu nie nazwiesz propagandowymi?

0600809730

"Podobnie jak obrazy przedstawiające Żydów jako bohaterów wojennych, podczas gdy w ogóle sobie na taki tytuł nie zasłużyli,"
"Jakoś nigdy nie przyszło mi zobaczyć filmu traktującego o II wojnie światowej, w którym było by cokolwiek o bohaterstwie Polaków pod Monte Cassino"

Że też wcześniej tej bredni nie wyłapałem. Pojedz na polski cmentarz pod Monte Cassino i zobacz ilu polskich żołnierzy wyznania mojżeszowego tam leży. !!!!!

ocenił(a) film na 6
0600809730

A z resztą , po kiego chu*a robić film o Hitlerze ?

użytkownik usunięty
Dymiano

A czemu nie?

ocenił(a) film na 6

A co to twój idol życiowy , wzór do naśladowania ?

ocenił(a) film na 6
Dymiano

Coś dobrego z tego filmu to przeróbki ,które powstały ......
http://www.youtube.com/watch?v=hkjVXh298BU
http://www.youtube.com/watch?v=JS4wQzXS2gQ&feature=plcp
http://www.youtube.com/watch?v=oewFjNeY5fI&feature=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=S21KZdLq63c&feature=plcp
http://www.youtube.com/watch?v=U6xmapvyrMc

użytkownik usunięty
Dymiano

No jasne.

ocenił(a) film na 6

Cieszę się .....

użytkownik usunięty
Dymiano

Ale ciągle nie usłyszałem co w tym nie tak, zwłaszcza że wyszedł niekwestionowanie najlepszy film wojenny wieku.

ocenił(a) film na 6

No ,ale przez cały film praktycznie słyszałem zgarbionego karzełka z kwadratowym wąsem ,który napierda*lał w stół i darł mordę w niebo głosy ......

Dymiano

Dla pieniędzy?

ocenił(a) film na 8
0600809730

dużo nie znaczy z sensem

ocenił(a) film na 10
0600809730

A mówią że antysemityzmu w Polce nie ma! Wypowiedź prymitywna i bez znajomości kina, nie mówiąc już o znajomości historii! Filmów o bohaterstwie Polaków przez ostatnie 50 lat był mnóstwo (99% komunistycznej produkcji na ten temat). Teraz warto nakręcić film o szabrownikach i mordercach z Jedwabnego, aby odczarować to komunistyczną propagandową edukację jakiej uległ piszący tą wypowiedź i wielu innych! Przykro mi, że nie macie odwagi popatrzeć uczciwe na to co działo się w Polsce podczas wojny. I na koniec taka myśl do rozważenia, ciekawe jak zachowywalibyście się gdyby dane wam było urodzić się w Niemczech i żyć czasach hitlerowskich organizacji, bardzo ciekawe jakimi bylibyście aktywistami?!?!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones