PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=138504}

Upadek

Der Untergang
7,5 50 695
ocen
7,5 10 1 50695
7,1 15
ocen krytyków
Upadek
powrót do forum filmu Upadek

Jeśli ktoś myśli inaczej niech poda nazwę lepszego.

ocenił(a) film na 2
camar

To jest film, który największego zbrodniarza na świecie przedstawia jako niedołężnego dziadka, a nie 'człowieka' jakim był naprawdę...

ocenił(a) film na 9
siekierka7

Ale to był niedołężny dziadek. Przynajmniej w swoich ostatnich dniach. Słabo słyszał, chorował na postępującego Parkinsona, podupadał na zdrowiu.

ocenił(a) film na 7
maciek_z_katowic

Maciek tak mi go żal.
Za to,co wyrządził ludzkości Rosjanie powinni go poćwiartować i nie wiem co jeszcze. Jestem wrażliwa na ten temat

ocenił(a) film na 9
Nyna90

Twoje zdanie i je szanuję.

Mi chodziło jednak o to, że zbrodnie Hitlera nie wykluczają jego niedołężności. I właśnie to w "Upadku" wywarło na mnie największe wrażenie. O wiele łatwiej przyjęłoby się przecież film, w którym rola Hitlera wpisuje się w stereotyp chorego z nienawiści sadysty, wysyłającego ostatnie oddziały armatniego mięsa do boju.

A tymczasem widzimy zgangrenowaną społeczność dryfującą u boku stetryczałego starca, który nie panuje nad sytuacją, otaczają go albo chorzy z fanatyzmu nieprzydatni giermkowie albo zrezygnowani, pozbawieni sił żołnierze. A wszyscy piją, w oczekiwaniu na śmierć i moment, w którym palną sobie w łeb. Czysta degeneracja ukazana w swoich ostatnich chwilach upadku.

Nyna90

Za to co wyrządził ludzkości Rosjanie powinni byli palić się ze wstydu do końca świata.
Bez ruskiej pomocy gospodarczej Hitler mógłby napaść na jakiegokolwiek sąsiada w tankietkach i furmankach.

ocenił(a) film na 7
camar

podpisuję się pod tym, może nie najlepszy, ale jeden z najlepszych

ocenił(a) film na 9
Gom3z

Film jest dobry, ale znam lepsze dotyczące 2WŚ np. The Great Dictator, Das Boot, Pianista czy Lista Schindlera...

ocenił(a) film na 7
camar

"Come and see", "Das Boot" a z bardziej znanych to chociazby "Pianista"

ocenił(a) film na 10
camar

hehe faktycznie wymieniacie tytuly bardzo dobrych filmow, ale moim zdaniem ten jest najlepszy ;p

ocenił(a) film na 8
camar

Zależy co kto lubi. Jeśli sceny stricte wojenne to nie sposób nie wspomnieć o "Wrogu u bram" czy "Stalingradzie". Bo "Upadek" to właściwie jest bardziej dramatem niż filmem wojennym. Co nie zmienia faktu, że jest genialnym dziełem.

ocenił(a) film na 10
camar

Nie ma lepszego, bo to jedyny film o tej tematyce, w którym Niemcy nie są schematycznym łotrami.

ocenił(a) film na 9
litwosxd

Nie mam jakiegoś tytułu,który bym nazwał najlepszym .Lecz śmiało mogę stwierdzić iż ''Upadek'' to bardzo dobra pozycja o tematyce wojennej.Świetna główna rola Adolfa Hitlera.Naprawdę uznanie dla aktora.

ocenił(a) film na 7
cebul_297

Przed oglądnięciem Upadku, myślę, że trzeba oglądnąć dwie części filmu: "Hitler: Narodziny zła"

ocenił(a) film na 8
k3dzior

warto też zapoznać się z filmem "Hitler: w poszukiwaniu elektro" tam poznamy Hitlera z innej strony.

cebul_297

Adolf Hitler nie grał w tym filmie.

ocenił(a) film na 9
camar

Wniebowstąpienie, Dziecko Wojny, Nieznany Żołnierz(1985), Idź i Patrz, Los Człowieka, Das Boot, Ognie Polne.

ocenił(a) film na 8
camar

lista schindlera

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones