PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=97334}

Hitler: Narodziny zła

Hitler: The Rise of Evil
7,3 13 124
oceny
7,3 10 1 13124
8,0 4
oceny krytyków
Hitler: Narodziny zła
powrót do forum filmu Hitler: Narodziny zła

Film ma świetny klimat, choć zyskano to kosztem przejaskrawienia osobowości Hitlera. Nie przeszkadza mi to jednak zupełnie:) W filmie fabularnym nawet jeśli opartym na faktach nie oczekuję całkowitej zgodności z faktami (od tego mam filmy dokumentalne). Sceny jak Hitler bije psa w okopach czy inne tego typu są pewnie tylko wymysłem scenarzysty ale to właśnie one budują postać. A Adolf jest tutaj przedstawiony znakomicie, i znakomicie zagrany trzeba dodać. Ciarki mi chodziły po plecach kiedy słuchałem tych jego przemówień i nie dziwię się, że zdołał zarazić swoją wizją cały naród. Znakomicie są także pokazane kręgi polityczne ówczesnych Niemiec.
Krótko mówiąc bardzo dobry film wart obejrzenia.

ocenił(a) film na 8
kaldawolf

Dokładnie miałem takie same odczucia,aura grozy wisiała w tle cały czas,chyba najbardziej dzięki muzyce...Kto by pomyślał,ze zbieg pewnych okolicznosci(a było tego dużo)spowodowało w następstwie pozniejsze wydarzenia ale z drugiej strony co by było gdyby Hitlera nie było i Stalin wtedy miał by pole do popisu by zawładnąc cała Europą.

ocenił(a) film na 9
kaldawolf

A mi się właśnie kreacja Hitlera nie podobała. Była zbyt psychotyczna, nie psychopatyczna. A to jego bezczelne spojrzenie jak np to w sądzie po prostu przyprawiały mnie o skręt kiszek.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones