PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=97334}

Hitler: Narodziny zła

Hitler: The Rise of Evil
7,3 13 120
ocen
7,3 10 1 13120
8,0 4
oceny krytyków
Hitler: Narodziny zła
powrót do forum filmu Hitler: Narodziny zła

Film nie jest dobrym odzwierciedleniem rzeczywistości i na pewno nie pretenduję do nazywania się "biografią". Każda osoba posiadająca jakąś wiedzę z historii i znająca portret psychologiczny tego dyktatora powie to samo.
Po pierwsze Hitler nigdy by nie obwiniał matki którą niemalże czcił po śmierci ( ona jedyna przeciwstawiała się mężowi który się nad nimi znęcał).
Po drugie przedstawianie Hitlera jako wariata, szaleńca od samego dziecka jest absurdalne. Twórcy poszli na całkowity skrót robiąc z niego od razu wcielonego diabła. Osobista sekretarka Traudl Junge przedstawiała go jako miłego kulturalnego bardzo opanowanego człowieka. Całkowicie inaczej zachowywał się gdy przemawiał do ludu i inaczej zachowywał się gdy przyszło mu robić interesy dla partii. Twórcy filmu całkowicie to pominęli.
Gdyby był tak komicznie niezrównoważony psychicznie jak został przedstawiony na filmie to nigdy nie zaszedł by tak daleko jak w hierarchii NSDAP.

Jest też kilka niedociągnięć w trakcie puczu monachijskiego Hitler nie stał w pierwszym szeregu lecz w środku za ochroniarzami. Reżyser się wzorował jak na ironię propagandowym zdjęciem z 3 Rzeszy. Które to zostało poddane fotomontażowi by uwydatnić odwagę fuhrera.

Na plus zasługuję na pewno świetnie oddana atmosfera która panowała w tym okresie. Przez atmosferę rozumiem nie tylko scenografię lecz także muzykę która dopełniła całości.
Ludzie przyklejają mu metkę chorego psychicznie gdyż nie potrafią przyjąć do wiadomości że normalny człowiek tylko dla swojej idei jest w stanie dopuścić się takich okrucieństw.

ocenił(a) film na 4
falcon_6

co fakt to fakt, pierwsze przemówienie hitlera a on już z rękami wyczyniał cuda wianki, a gestykulacja to nie takie fiku miku tylko czytałem że on się tego uczył przez cały czas, obserwował odbiorców odczytywał nastroje i dobierał zgodnie do sytuacji akcentację i resztę. słabo to wyszło w filmie, takie wymuszone

ocenił(a) film na 7
uFGoogle

No fakt

uFGoogle

Włącz obrady sejmu a wielu wariatów zobaczysz, wśród naszych polityków.Nie tylko przesadnie gestykulują ale też z gęby im wypada sałatka... wiadomo o kim mowa ...inni się czerwienią ,trzęsą im się ręce a ich irytacja jest wręcz psychodeliczna w oczach mają obłęd,szczególnie jeden poseł ma takie odchyły co świadczy o zaburzeniach psychicznych.Prawda jest taka że większość ludzi którzy robią karierę w polityce to ludzie z przejawami psychopatii,socjopatii,to udowodnione naukowo...

dominik1980

Można jakieś badania?

Sebastian_Lesniak

Myślę że nikomu nie są potrzebne wiemy jak zachowuje się zdrowy psychicznie człowiek a wszystko co on robił odbiegało daleko od normy.

Sebastian_Lesniak

Przepraszam ale uważam że jeśli ktoś ma wątpliwości czy Hitler był normalny czy nie to powinien sam pójść na badania do psychiatry.

Sebastian_Lesniak

Myślałem że pytasz o Hitlera a chodziło Ci pewnie o Polityków ,każdy prawie ma jakieś odchyły i o ile są one nie wielkie to nie rzuca się to w oczy i nikt nas nie podejrzewa o jakieś zaburzenia psychiczne.Ale jak widzisz kobietę polityka na wysokim szczeblu która jest utrzymywana z twoich podatków a która przeklina,zachowuje się wulgarnie, wręcz odpychająco,obraża ludzi dzięki którym egzystuje bo jak by nie było my ją utrzymujemy.Nie ma żadnej etykiety,brakuje jej klasy i podstawowej kultury osobistej a do tego kłamie i jest hipokrytką to jak nazwać takiego człowieka ?czy jest zupełnie normalna?jest wielu Polityków z zaburzeniami i nie trzeba badań żeby zauważyć że w tym zawodzie z ludźmi jest coś nie tak.Nie robią im badań a powinni pewnie połowa by była odsunięta od swoich funkcji jako osoby szkodliwe dla dobra społecznego-kraju.Co innego jak kłamie,oszukuje...piekarz,fryzjer,górnik,nauczyciel....ale ktoś od kogo zależy życie ponad 30 milionów Polaków musi być niemal idealnym człowiekiem,to zbyt poważna funkcja i odpowiedzialność za naród żeby trzymać byle kogo na tych stanowiskach.Dlatego jest jak jest....

dominik1980

Tak chodziło mi o polityków. Ogólnie zgadzam się z tobą, ale nie lubię sformułowań "Udowodniono to naukowo", wtedy korci mnie zapytać - "Jakieś badania?". Więc dla jasności nie kłócę się o ty czy masz rację czy nie, tylko o frazę.

Sebastian_Lesniak

No i to też pewne generalizowanie, wszak większość polityków jest zapewne zdrowa psychicznie, bo pytanie - kto mając władzę nie korzystał by z niej? Wszak władza deprawuje. Więc czy wszyscy politycy/większość z nich to chorzy psychicznie wariaci? Nie wiem. Czy są źli politycy? Oczywiście że są tacy. Nie wiem, trudno oceniać, nie jestem psychiatrą - dlatego prewencyjnie zawsze pytam - "Jakieś badania?", bo może są i mnie zaskoczysz. A jeżeli nie ma lub nie możesz podesłać to dyskusja nie ma sensu bo niczego nie wniesie.

Sebastian_Lesniak

To ogólna opinia psychiatrii zaobserwowana przez dekady że socjopaci są żadni władzy i często próbują się przebić w świat polityki bo jak wiadomo oni kochają władzę...nie raz czytałem w przeszłości o tym artykuły,swego czasu interesowały mnie takie tematy.Tak jak do policji często trafiają specyficzni ludzi zazwyczaj mają problemy z agresją.Oczywiście nie uważam że to reguła ale dużo w tym prawdy pewnie.

falcon_6

Przekaz filmu jest typowy, Hitler był chory psychicznie w dodatku tata go nie kochał i w ten sposób mamy gotowy portret szaleńca. Chociaż film się ogląda całkiem nieźle, to z portretem biograficznym, nie ma on wiele wspólnego. Zresztą nie wiem czy powstanie kiedykolwiek film, który przedstawi tą postać w obiektywnym świetle a trzeba dodać że książek w tej ,,dziedzinie'' jest całe zatrzęsienie.

kllv

No normalny to na pewno nie był co do tego nikt na tym świecie nie ma wątpliwości...hehe

ocenił(a) film na 9
falcon_6

Ostatnio ujawniono, że Adolf ostro wciągał dopalacze więc ja bym na twoim miejscu nie pisał, że nie był szalony, bo po prochach nikt normalny, a tym bardziej uzależniony od nich nie jest. Zaktualizuj informacje, a potem pisz wywody.

ocenił(a) film na 7
Razorek_filmweb

Widocznie nie przeczytałeś mojego komentarza ze zrozumieniem a sam nie mając wiedzy zarzucasz innym jej brak . Hitler brał amfetaminę,metaamfetaminę i zastrzyki z witaminami dopiero w trakcie 2 wojny światowej od 41r. . Dawał mu to jego osobisty lekarz Morell którego darzył ogromnym zaufaniem. Z dyktatora zrobił prawdziwego królika doświadczalnego wstrzykując między innymi nawet strychninę w śladowych ilościach.
Brak mięsa w diecie i amfetamina która jeszcze bardziej zmniejszała ilość dopaminy w mózgu spowodowała znaczne pogorszenie choroby parkinsona na którą wódz cierpiał od połowy lat 30.

To że brał narkotyki nie jest żadną tajemnicą dzienniki jego lekarza były znane od dawna. Dopiero książka i filmy dokumentalne na ten temat rozpowszechniały tą część historii

falcon_6

Dlaczego brak mięsa w diecie? Z tego, co się orientuję nie był wegetarianinem.

martlaa

Hitler nie jadł mięsa. Oczywiście nie całe życie. Od pewnego okresu. Czyli był jaroszem.
Wegetarianie próbują walczyć, z oczywistych względów, z poglądem, że był wegetarianinem.
Argumentując to tym, że jadł ryby i inne produkty odzwierzęce jak ser, mleko. A przede wszystkim tym, że wegetarianizm to nie tylko nie jedzenie produktów odzwierzęcych, ale filozofia. Szacunek i miłość do zwierząt itd.

ocenił(a) film na 5
Leszy2

,,(...) jadł niewiele, nigdy nie tknął mięsa, nie pił i nie palił. Nie tylko miał specjalnego kucharza, który gotował jarskie potrawy, ale twardo trzymał się zasady, że jedzenie mięsnych potraw jest zgubnym przyzwyczajeniem, które doprowadziło do degeneracji dawną cywilizację. {Ludziom jedzącym mięso mogę przepowiedzieć tylko jedno: że przyszły świat będzie wegetariański}"
Bullock, "Hitler Studium tyranii" o okresie po objęciu urzędu kanclerza Rzeszy

falcon_6

Sorry za wykopki. A
Ale zachowanie Hitlera późniejsze to nie tylko efekt mieszanek ale i postępującego syfilizmu.
Swego czasu kilku lekarzy po obejrzeniu filmów i rozmowie z ludźmi którzy go znali doszli do wniosku ze Hitler chorował na syfilis. I jego lekarz stosował właśnie te mieszanki jako typowe w tym czasie lekarstwa na ta chorobę.

ocenił(a) film na 6
falcon_6

No niestety raczej masz rację i choć pewnie większość podobnie sobie wyobraża Hitlera to jednak najpewniej było tak jak piszesz, problem w tym że amerykanie nigdy nie podtrawią zrealizować poprawnie film historyczny, pewnie dużej mierze dlatego że większość wysokich stanowisk zajmują żydzi a oni na pewno nie pozwolą by żyd został źle przedstawiony, a nazista dobrze, dla nich wszystko jest białe i czarne nie ma żadnych odcieni szarości.

ocenił(a) film na 9
DemiaN

No i oczywiście, zawsze jakiś międzynarodowy żydowski spisek musi się pojawić. Przekłamania w "Uwolnić Orkę" to też pewnie spisek żydów?

mlody969

Żydowski nie,orka była bardziej czarna.... ( ͡º ͜ʖ͡º)

ocenił(a) film na 7
DemiaN

Należy sprecyzować. Amerykanie mogą mieć trudność w zrobieniu dobrze odwzorowującego realia historyczne filmu dotyczącego działań w Europie. Bierze się to stąd, że Amerykanie od zawsze mają nikłe pojęcie o Europie i jej historii, geografii, o władcach historycznych i europejskich historycznych wydarzeniach polityczno-militarnych.
Lecz dość realistycznie przedstawiają wojnę z Japończykami na Pacyfiku. Dla większości Amerykanów II wojna światowa to Pearl Harbor i wojna z Japończykami na Pacyfiku.

falcon_6

Wiem ze komentarz jest bardzo stary ale chce napisac ze film " Upadek" swietnie przedstawił Hitlera oraz jego ostatnie dni. Ale oczywiscie podobno w dniu premiery pojawiły sie głosy ze ten film to wybielanie Hitlera takim ludziom radziłbym sie nie odzywać poniewaz pokazują tylko swoje braki historyczne. Gdyż hitler w ostatnich dniach rzeczywiscie wyglądał jak schorowany ledwo stojący na nogach staruszek wystarczy obejrzeć ostatnią kronikę filmową z Hitlerem

falcon_6

serial jest produkcji kanadyjskiej...

ocenił(a) film na 6
falcon_6

Tylko czemu nie nawiedził Żydów, skoro matka bodajże była Żydówką?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones