PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=97334}

Hitler: Narodziny zła

Hitler: The Rise of Evil
7,3 13 131
ocen
7,3 10 1 13131
8,0 4
oceny krytyków
Hitler: Narodziny zła
powrót do forum filmu Hitler: Narodziny zła

Groteskowy obraz Dyktatora Europy i Świata daleki od realiów i obrażający elementarną inteligencję człowieka przeciętnie zorientowanego w historii II WŚ.Mało "wtajemniczonym" zdecydowanie polecałbym "SPEER-Architekt Diabła","DER UNTERGANG" pozycje diametralnie obiektywniejsze,niż ten "herbaciarsko-klonowy" gniot.

Chiller

Nie rozumiem jak można sie ekscytować tą syfiasta produkcją

ocenił(a) film na 8
Chiller

No ej. Ale weź chociaż powiedz coś o samym filmie. "Upadek" jest o czym innym, choć o tej samej osobie. Wyjaśnij co tu z historią się nie zgadza.

bansuj_

No własnie...wystarczy troche poczytać,aby zrozumiec ,że to co zostało pokazane na tym filmie to daleko idąca historyczna konfabulacja rodem z propagandy lat 50-tych-kiedy to Hitler przejawiał się wszystkim za totalnego "depresanta",któremu udało sie stworzyć przypadkowo państwo,które stało się nomen-omen Imperium XX wieku ! Troche faktów ,troche podreczników (lecz nie made in Poland).Kretyn ..który rozwalił lub prawie 3 mocarstwa (Anglia.Francja,Rosja) Historie piszą zwycięzcy ! A ten film jest tego dowodem !

bansuj_

Weżcie ludzie pooglądajcie choćby trochę Discovery..jeśli Wam się nie chce czytać..tym bardziej nie po polsku..chyba TV macie w domu ? ...porzućmy juz te bezwartościowe "czerwone ksiązki historyczne" a la BHD (czy jak to tam!),"tygrysy" itp,bo to stęchłe pożółkłe kartki robiące makaron z mózgu ! One to robia z Hitlera kazirodczego dewianta,amfetamistę,totalnego ignoranta militarnego i wogóle skończonego debila .....tylko z tym debilem walczyła połowa świata i każdy sukces militarny był odkupiony w dziesiątkach tysięcy ofiar ,niby to inteligentniejszych nacji ... gdyby III Resza była tak rządzona jak to się przedstawia II wojna by nie pochłoneła tyle ofiar i skończyłaby się tak jak Polacy zakładali w 40 roku

ocenił(a) film na 9
Chiller

Ajajaj... To ja chyba nawet elementarnej inteligencji nie posiadam, bo nie rozumiem, dlaczego uważasz ten film za dno i popłuczyny? Napisz coś więcej

ocenił(a) film na 9
Chiller

Zupełnie się z Tobą nie zgadzam. Po pierwsze film przestawia autentyczne wydarzenia poprzedzające II Wojnę Światową. Jeżeli orientujesz się w historii to nie powinno Cię to dziwić. Jeżeli masz wątpliwości proponuję pogłębić swoją wiedzę o kilka książek poświęconych właśnie Hitlerowi i jego drodze do władzy. Odnajdziesz tam postaci występujące w filmie. Po drugie bardzo fajnie, że powstał film pokazujący historię w nieco inny sposób niz tylko poprzez pryzmat wojny. Polityka...od tego się zaczyna. Zdecydowanie polecam film każdemu kto chciałby prześledzić to co działo się w przedwojennych Niemczech. Pozdrawiam

SUB_ZERO_2

Żyłeś wtedy..aby oceniać co jest autentyczne ???? Jak dowodzą aktualnie ujawnione dowody Hitler nie popełnił samobójstwa..tylko wyleciał samolotem z Ewą Braun do Hamburga ,gdzie wszedł na pokład najnowszego modelu Ubota..i ślad po nim zaginął ! Stalin się wygadał przed aliantami w latach 50-tych...dopiero teraz te dokumenty ujrzały swiatło dzienne ...obejrzyj sobie film dokumentalny "Czaszka Hitlera" i zrozumiesz dlaczego Rosjanie zatajają przed całym światem dostęp do zbadania genetycznego tak ważkiego dowodu.W latach 90-tych badania kryminalistyczne dowodzą ,że zwłoki Ewy Braun ..nie są jej zwłokami...tylko podrzuconymi ..przypadkowej kobiety..której zmieniono uzębienie.....Sadzisz,że facet władający całą Europą..i skupiający tyle władzy..mający także bombe nuklearną strzela sobie w łeb w oblężonym Berlinie ? Hahaah ???

Chiller

Potrzeba być naiwny i łykać ten dzisiejszy tani kit ..jak rodem z propagandy goebbelsowskiej ....polecam poszerzarzac swoje horyzonty...np...www.historycy.org ....i przestać być manipulowanym motłochem

Chiller

I co by nie było ,że jestem jakiś NEONAZI ! Dwa zdania wyjasnienia :imponouje mi technika,organizacja i wola stworzenia innej lepszej cywilizacji .... lecz gardzę hitlerowskim Holocaustem i manipulacją społeczeństwem !

ocenił(a) film na 6
Chiller

Każdym kolejnym postem ośmieszasz się koleś coraz bardziej.
Organizacja i porządek? W hitlerowskich niemczech?! Buchachacha no tak, dobre sobie. Tu akurat nie ma żadnej wątplwości - III rzesza oparta była na chaosie - rozdmuchana administracja, dublujące się instytucje, spory kompetencyjne, wpływ mistycyzmu i brak kompetentnego nadzoru nad tym bałaganem. Hitler sprawnym organizatorem? Rotfl, on był co najwyżej sprawnym manipulatorem. Hitler błyskotliwym dowódcą? Rotfl, jego jedyna taktyka to była cała naprzód i żadnego cofania się.
Jedyne co się zgadza to że rzesza mogła się pochwalić sprawną kadrą oficerską, która potrafiła osiągnąć sporo nawet pomimo pernamentnego przeszkadzania ze strony niekompetentnego fuhrera. No i technikę mieli nieźle rozwiniętą - co akurat dołożyło swoje do ostatecznej klęski - nie chce mi się tego tłumaczyć komuś takiemu jak ty, więc sam sobie poszukaj w fachowym opracowaniach - o ile jesteś w stanie sięgnąć do czegoś lepszego niż historycy.org (rotfl) - też mi źródło wiedzy - częstokroć tworzone przez podobnych tobie egzaltowanych ćwoków.
I co się tak podniecasz okolicznościami śmierci hitlera - to akurat od samego początku było sprawą mocno niepewną i w każdej poważnej rozprawie historycznej była o tych niepewnościach wzmianka. Rosjanie po wkroczeniu do Berlina rzekomo odnaleźli zwłoki Hitlera. W latach 70-tych rzekomo je skremowali, rzekomo zostawiając czaszkę, którą rzekomo udostępnili do badań. Trochę za dużo tych "rzekomo" panie piękny, nie? Nawet średnio rozgarnięty szympans to widzi, więc nie pluj się tyle. Gdybyś solidnie zgłebiał wiedzę historyczną, od dawna byś o tym wiedział i nie węszył taniej sensacji teraz.
Hitler mógł zginąć, mógł uciec, mógł dostać się nawet i do niewoli. Ale pisanie z takią dzieciecą bufonadą "uciekł do hamburga i wsiadł do najnowszego ubota" - szkoda że nie do latajacego spodka :P :P - odpowiem w stylu w jakim ty byłeś łaskaw koledze powyżej - "byłeś tam, widziałeś to?" ;pp
Litości dzieciaku, osłabiasz mnie.

suszyMie

No i co koleżko ?...Pisząc wszystko okraszając to dodatkowo "wyszukanymi" epitetami w moim kierunku i to tym przaśno-mentorskim tonem wszechznawcy oczekujesz jakiejś polemiki ??? Spuściłeś się ? ... to o wytrzyj instrument w inną,niz moja chusteczkę ... i spadaj "trolować" gdzie indziej

ocenił(a) film na 6
Chiller

Polemiki?
Nie pochlebiaj sobie.
I nie rozśmieszaj mnie przy okazji.
Pouczam, wytykam błędy, ganię, temperuję rozpalone głowy.
To pełne znoju zajęcie, nawet słowa podziękowania człowiek nie uświadczy. Nagrodą jest jednak widok, kiedy koniec końców, wychodzicie jednak na ludzi.
pozdro misiaczku.

suszyMie

A więc drogi Coralgolu ! / idąc pozostawionym tropem /

Dziwię się,że bystry Twój umysł(bo się tak nosisz !)- niedojrzał jeszcze i potrzeba nieźle targać trzon,aby coś z góry spadło .Naigrywania się z "POLEMIKI" z Tobą - w poprzedniej wypowiedzi stanowi transfer do niewypowiedzianego..ale sugestywnie podanego słowa: "PLEMNIKI" !

Jeśli chcesz się mądrować jak klecha z ambony: to teraz posłuchaj !
Potwierdzasz technologię,potwierdzasz dualizm instytucji i spory kompetencyjne i rozumiesz je jako Choas (zamierzona polityka wewnętrzna mająca osiągbnąc swój cel: wzajemne podpierdalanie się...tak powino być w zdrowym kraju ..jeśli nie chce się afer typu CBA,CBŚ,NIK i etc)

Moralizujesz o tak oczywistym fakcie jak tajemnicze śmierci A.Hitlera,Himlera i innych ?ale nie dostrzegasz z wypowiedzi innycgh forumowiczów...że czytali tylko podrecznik do Historii...oraz oglądali jakiś dokument ..lub co gorsza Klossa czy 4 pancernych !)

Po co tym postem bijesz PIANĘ ? Z jedenj strony wyzywasz mnie od oszołomów..z drugiej wszystko co pisałem paradoksalnie potwierdzasz !

Czyż to nie sieciowy TROLLing ?

Czy po poprostu się nudzisz i wkurzanie innych to dla Ciebie radocha ?

ocenił(a) film na 6
Chiller

radocha.
wielka radocha.

w tym temacie 9 postów jest twojego autorstwa, z czego znaczną część wypełnia ciężkostrawny bełkot.
pokrzykujesz, pohukujesz, pół świata o zakłamanie historii oskarżasz - dla mnie to wygląda właśnie jak "oszołomstwo".
jeśli chcesz być dobrze rozumiany i odbierany pisz spokojnie i na chłodno wypunktuj błędy adwersarza.
albo olewaj wszystko ciepłym moczem i obrażaj, drwij, naigrywaj się. miej radoche jako ja mam.

nie zauważyłem abym w czymś cię popierał i potwierdzał ;] - być może wynikałoby to z innych tematów w których się wypowiadałeś, ale nie latałem po całym filmwebie w poszukiwaniu twoich postów.

jedyne co tu natomiast widzę to twój "zachwyt" nad dokonaniami hitlera. ja natomiast twierdzę, iż Rzesza swoich sukcesów militarnych nie zawdzięcza jemu. nie bezpośrednio. owszem, stworzył klimat, warunki, możliwości, które wykorzystali inni. sam w sobie hitler był dewiantem, obibokiem, psycholem, manipulatorem, cholerykiem, napuszonym parweniuszem i życiową niedojdą.
mniejsza zresztą o epitety - z całą pewnością nie był mężem stanu i zdolnym wodzem. a tak go w powyższych postach próbowałeś zaprezentować.
pozdro?

suszyMie

Znów usiłujesz wpychać mi słowa ,których nie wypowiedziałem !
Odnośnie Hitlera powiedziałem:że nie był takim debilem jak (t)obie i (tobie) podnobnym głąbom się wydaje ! A ten film co tu jest komentowany;jest pospolitym ścierwem.I kończę ten temat.
HOWGH

ocenił(a) film na 8
Chiller

Dobrze, że chociaż Ty, z tej całej bandy nieuków, wiesz o Hitlerze tyyyyyyle fantastycznych faktów. Bo masz dostęp do materiałów do których nikt inny nie ma i w ogóle wehikuł czasu masz i spijałeś z nim herbatki i w ogóle wszechznany znawca tego gościa jesteś. I nikt nie mówi prawdy, bo tylko Ty ją znasz.

No człowieku, weź się zastanów. Uważaj go sobie za hiper personę, ale nie wciskaj tego kitu innym.

bansuj_

CZYTAJ...CZYTAJ...CZYTAJ i .....ZROZUM !
Jednak są w tym narodzie niebezpodstawne problemy z analfebetyzmem funkcyjnym !

Jak człowiek pisze jedno A....to "coponiektórzy" mają go od razu za atawistę ,anarchistę lub ateistę,choć tego niewyartykułował

Jak natomiast napiszę B...to każdy dopowiada sobie : bałwochwalca,banita lub bigamista !

Istna czeska komedia !

Krzyżyk z Wami ! Już lepiej milczeć..jak chołota politykuje.

Sielska Wsio - Ot i "wsio" ! Rzekłem

ocenił(a) film na 8
Chiller

Dobrze, że chociaż Ty, z tej całej bandy nieuków, wiesz o Hitlerze tyyyyyyle fantastycznych faktów. Bo masz dostęp do materiałów do których nikt inny nie ma i w ogóle wehikuł czasu masz i spijałeś z nim herbatki i w ogóle wszechznany znawca tego gościa jesteś. I nikt nie mówi prawdy, bo tylko Ty ją znasz.

No człowieku, weź się zastanów. Uważaj go sobie za hiper personę, ale nie wciskaj tego kitu innym.

suszyMie

Twoje słowa o Hitlerze urągają pamięci wszystkich ofiar, żołnierzy i całego establismentu wpisanego w wydarzenia początku XX w i całokształtu II WŚ !

ocenił(a) film na 8
Chiller

Pozwij mnie.

bansuj_

Zostawiam to Twojemu rachunkowi sumienia..jeśli nie logice

ocenił(a) film na 8
Chiller

Nie próbuj mnie umoralniać. Tym bardziej, że nie rozumiem czym wg ciebie tak uraziłem tych wszystkich ludzików. To Ty bronisz Hitlera. Logiką się sam zacznij posługiwać, zanim zalecisz ją innym.

bansuj_

Kabaret Dudek : "..W tym sęk.." - Wysil się przeczytaj,przeanalizuj ..co mam na myśli ! Inaczej mnie zrozumiesz ! Nie bronię Hitlera ! I podamy sobie rękę...z uśmiechem

ocenił(a) film na 6
Chiller

naoglądałeś się national geographic "teorie spiskowe" i zgrywasz bardziej wyedukowanego ? Hitler jechał na psychotropach to i strzelić w głowę sobie mógł ;]

ocenił(a) film na 6
Vanillia

aha dodam jeszcze że chciał się zabić wcześniej. i powinnam dać "odpowiedz" przy Twoim wcześniejszym poście.
* i nie twierdzę , że bronisz Hitlera.

ocenił(a) film na 6
Chiller

Rozbawiłeś mnie.
Nie musisz doceniać hitlera żeby oddawać hołd poległym w walce i ofiarom nazizmu.
Nie tędy droga.
Film dobry - pokazuje jakim kundlem był hitler, a jego kundlowatość nie ma znaczenia dla oceny działań wojennych, ich długotrwałości i stopnia trudności.

suszyMie

"Film dobry - pokazuje jakim kundlem był hitler, a jego kundlowatość nie ma znaczenia dla oceny działań wojennych, ich długotrwałości i stopnia trudności."

amen.

Dlaczego 90% wątków na filmwebie musi sprowadzać się do dziecinnych kłótni? Kto użyje "mądrzejszego słowa", kto kogo nazwie dzieciakiem, dupolizem czy nazistą?

Ludzie, troszkę szacunku dla siebie. :)

Gorąco pozdrawiam wszystkie rozpalone głowy :D.
Kacper

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones