PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=771477}

Droga do odkupienia

Landgericht
7,0 501
ocen
7,0 10 1 501

Droga do odkupienia
powrót do forum filmu Droga do odkupienia

PIĘKNY!!!

ocenił(a) film na 10

Zupełnie inaczej uchwycona tragedia i ogrom holokaustu oraz drugiej wojny światowej. Mimo że w filmie nie ma scen krwawych, bezpośrednich pokazujących czyjąś śmierć to i tak czujemy strach, smutek i żal wobec bohaterów.
Jestem pod ogromnym wrażeniem. Oby więcej takich filmów!!!

ocenił(a) film na 6
film4psycho

Spojler
Wprawdzie mieli lepiej od innych ofiar wojny, bo przeżyli, ale osobistego szczęścia już nie odnaleźli. Dzieci stracili na rzecz przybranej angielskiej rodziny; on wzdycha za inną kobietą i sielanką na Kubie oraz nie potrafi się odnaleźć w rzeczywistości powojennych Niemiec, gdzie ofiary wojny są postponowane, a byli naziści szanowani i nagradzani; ona instynktownie czuje, że nie ma już uczucia w niegdyś udanym związku. Ujdzie, choć bez szału i poprawnie politycznie.

ocenił(a) film na 10
marlett_1

I dlatego tak mi się podobał bo nie odnaleźli szczęścia, a doznali wiele cierpienia(nie tylko fizycznego). Mało widziałam filmów o wojnie nie pokazujących de facto wojny, czyli krwi i flaków.

film4psycho

Film owszem piękny wizualnie, ale wojna w tym filmie zaczyna się 3 września 1939 roku od wypowiedzenia wojny Niemcom przez Wielka Brytanię, o napaści na Polskę 1 września, oczywiście ani słowa.

ocenił(a) film na 10
madmenfanka

Może właśnie dlatego, że oni nie są Polakami i przepraszam za sformułowanie, ale nie interesowało ich co się u nas dzieje, tylko skupili się na sobie.

film4psycho

Dla mnie pokazanie, że wojna zaczęła się 3 września 1939 roku od wypowiedzenia wojny przez Wielka Brytanię, a nie od napaści Niemców na Polskę, to sorry, ale podchodzi pod fałszowanie historii.

madmenfanka

W filmie wspomnieli o tym że Anglia i Francja wypowiedziały wojnę 3 września i tyle. Ty byś chciała żeby za każdym razem było coś o Polsce bo inaczej cię to razi? Nie bądź taka nadgorliwa Polka, nie wszystko musi się kręcić wokół Polski! Niemcy mają swoje problemy i fakt że nakręcili taki film to szacun dla nich. Wyobrażasz sobie co by się działo z "prawdziwymi patriotami" wPolsce gdyby powstał taki film rozrachunkowy? Zresztą mamy przykład: POKŁOSIE

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones