PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=803519}

3 dni w Quiberon

3 Tage in Quiberon
6,1 333
oceny
6,1 10 1 333
5,0 3
oceny krytyków
3 dni w Quiberon
powrót do forum filmu 3 dni w Quiberon

W filmie widzimy Romy ze znanych zdjęć Lebecka. Marie wcieliła się w nią genialnie - jest nie tylko uderzająco do niej podobna pod względem wizualnym, ale też świetnie naturalnie naśladuje jej sposób bycia (mimikę, gesty, sposób mówienia). Widzimy zatem Romy. Jej urodę, kruchość, niepewność, depresję przeplataną radością, uzależnienie, lęk. To moment tuż przed śmiercią jej ukochanego syna. Dla mnie jest to obraz kompatybilny z tym, co możemy przeczytać w biografiach, zobaczyć w wielu scenach filmów z Romy, usłyszeć od jej przyjaciół. Podobny do innego filmowego wywiadu z lat 60., w którym 27-letnia wówczas Romy opowiada o swoim życiu ("Portrait eines Gesichts"). Już wtedy widać było, że nie jest szczęśliwa i przejawia skłonności do depresji i uzależnień. Już wtedy sprawiała wrażenie zagubionej i niepewnej. To zupełnie inna Romy niż ta, którą znamy ze słodkich filmów z lat 50. Wracając do "3 dni w Quiberon", wprawdzie córka Romy, Sarah Biasini, zdecydowanie odcina się od tego filmu, to osobiście nie widzę w nim nic zdrożnego ani szkalującego Romy. Przecież to ona sama pozowała do zdjęć w trudnym stanie psychicznym, udzieliła wtedy osobistego wywiadu. Gdyby tego nie chciała, nie zrobiłaby tego. Tak sądzę. W filmie mamy mnóstwo epizodów, o których dotąd można było jedynie tylko poczytać. Czy film przedstawia w 100% prawdę, pewnie się już nie dowiemy. Jako wierna fanka Romy jestem poruszona tym filmem i będę do niego wracać.

ocenił(a) film na 8
Ribanna

W pełni się z Tobą zgadzam. Na seansie niemalże zapominałam, że to nie Romy. Szkoda, że filmu nie ma w szerszej dystrybucji.

Agatonik

Ja dowiedziałem się o istnieniu filmu dlatego, że interesuje się życiem aktorki. Nadrobiłem go dopiero dzisiaj z racji tego, że wcześniej mi umknął w zalewie innych produkcji. Osobiście jestem filmem zachwycony świetne czarno-białe zdjęcia naddają filmowi klimatu a Marie Bäumer oddaje w sposób bardzo subtelny walkę o swoją niezależność i odcięcie się od roli Sissi.

ocenił(a) film na 8
buterfly

Szkoda, że film tak mało znany.

Agatonik

Też to zauważyłem możliwe, że dystrybucja była ograniczona.

Dodatkowo kina studyjne też znajdą się głównie w większych miastach Polski wiec nawet ci, co są zainteresowani filmem, a mieszkają w mniejszej miejscowości, pozostaje internet.

ocenił(a) film na 8
buterfly

Prawdopodobnie tak to jest, a szkoda.

Agatonik

Fakt uważam, że kina spoza sieci studyjnych powinny zwiększyć swoją ofertę filmów artystycznych, a nie karmić widzą głównie kinem rozrywkowym. PS pozwolisz, że wyślę ci zaproszenie do znajomych, zauważyłem, że oglądasz dużo produkcji spoza kina rozrywkowego, a że coraz bardziej interesują mnie mniej znane produkcje, to może dzięki tobie zainteresuje mnie to, czego ja nie oglądałem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones